Byt pro maminku

Návrh bytu v panelovém domě pro milou maminku dvou synů si žádal komplexní pojetí. 

Maminky, které mají syny, mívají hodně slušivých šatů :-). A proto bylo třeba myslet při návrhu tohoto bytu na dostatek úložného místa tzv. s tyčí. Do ložnice, která je laděná do klidných meruňkovo-mintových tónů se vešla celá sestava vysokých skříní s tyčemi, policemi, zrcadli i zásuvkami. 

Maminky také rády vaří a proto bylo třeba myslet na dostatek úložného místa pro nejrůznější elektrické přístroje, porcelán, sklo i samotné potraviny. 

Závěr kuchyně se volně rozplývá na chodby s dalšími úložnými skříněmi. Zajímavě je pak řešený prostor za vstupními dveřmi, kam jsem umístila posuvné skleněné dveře a velké zrcadlo, která dodala původně ponurému místu dostatek svěžesti a radosti z pocitu „přijít domů“! 

Z chodby už je vidět na obývací část, která hostí také pracovnu, která se tiše skrývá za vysokou atypickou knihovnou. Z gauče lze pak pozorovat dění nejen na obrazovce, ale také v bytě. 

S paní Martinou jsem se setkala při plánování změny dispozice bytu, kdy jsem potřebovala poradit s co nejúčelnějším využitím prostoru. Díky této milé spolupráci které mě samotnou vůbec nenapadly, za což moc děkuji. Prostor se opticky zvětšil a prosvětlil. Paní Martinu mohu určitě doporučit.

Jitka Hlavatá, maminka a investorka

Podívejte se na

Další návrhy

Kuchyně jako z Ikea

kuchyně a jídelny

Contemporary Kitchen

kuchyně a jídelny

Tapeta do obýváku

obývací pokoje

Dřevo i kámen = keramika

kuchyně a jídelny