Blue Apricot

Inspirace pro designéra i samotné klienty může přijít odkudkoliv – v tomto případě to byl abstraktní obrázek z oblíbeného Pinterestu!

Majitelé starého bytu v centru Liberce se rozhodli pro jeho postupnou renovaci. První na řadu přišla koupelna, která se spojila s toaletou.

Zdi jsou až na horu k vysokým stropům pokryty oblíbenou retro dlažbou Mugat. Nakonec jsme zvolili dvě barvy – bíloumodrou. Na podlahu padla volba na oblíbenou betonovou stěrku, která bude autorským dílem majitelů. 

Prostor koupelny je členitý a skládá ze čtyř, pěti zón s umyvadlem, sprchovým koutem, toaletou a skříní (a místem pro květiny). 

První zóna je tvořena dvěma umyvadlovými skříňkami s kolorovanými porcelánovými umyvadly. Nad nimi visí dvě oválná zrcadla, jedno níž druhé výš. 

Ve středu místnosti je umístěn prosklený sprchový kout s keramickou vaničkou. Nad sprchovým koutem je nově vybudovaný světlík, který přináší do prostoru dostatek denního světla.  

V zadní části je „uschována“ toaleta s integrovaným bidetem. Je zde také velké okno, které je doplněno o venkovní vertikální clonu v podobě modřínových prken. Naproti toaletě je umístěna vestavěná koupelnová skříňka se čtyřmi skříňkami.  

Nechť tento prostor slouží nejen k očitě těla ale také ducha! 

 

Podívejte se na

Další návrhy

Kontrasty v koupelně

koupelny

Voda do cirkusu

koupelny

Modrý toaletní papír

koupelny

Apartmán ve stodole

koupelny