Revitalizace: Bibliotéka Bílá

Barevná knihovna v obci Bílá 

O tom, že svět není jen černobílý se můžeme přesvědčit v nově zrekonstruované knihovně v obci Bílá u Hodkovic nad Mohelkou, která byla slavnostně otevřena začátkem července tohoto roku. 

Na podzim minulého roku (2019), vznikla díky místní knihovnici iniciativa zrekonstruovat místní knihovnu. Koncepce a vedení realizace se ujala mladá designérka Martina Vávrová z ateliéru cirkumo z Turnova, která navrhla neotřelé řešení, myslící na velké i malé čtenáře. Díky výmluvným vizualizacím si vedení obce dokázalo dokonale představit možnou podobu nové knihovny a dalo zelenou rekonstrukci, která započala v obtížných časech “corony”.  

Tři a půl tisíce knih na třicetipěti metrech čtverečných. 

Do relativně malého prostoru bylo třeba umístit přes tři a půl tisíce knih. Muselo však zbýt také místo na pohyb místních čtenářů, kteří si sem jednou týdně chodí nejen pro knihy, ale také pro horké novinky ze sousedství…

Regály na knihy s atraktivním laminovaným dekorem (Egger Coco Bolo), jsou umístěny nejen u zdi, ale také nově v prostoru, kde vytváří přirozené clonu mezi nově příchozími čtenáři a těmi čítajícími u velkého společenského stolu. Pro oblíbený výměnný font byly využity původní niky, které jsou nově umocněny nátěrem černé tabulové barvy, sloužící pro křídové nápisy upozorňující na bestsellery. Tyto knihy z fondu jsou zde prezentovány frontálně, aby jejich přebaly oslovily místní bibliofily.  

Designérka Martina v návrhu myslela také na děti a umístila do prostoru dřevěnou konstrukci, jakési druhé patro, které slouží jako platforma pro dětské hry a nerušenou četbu dětských publikací. 

Tak hurá do Bibliotéky Bílá, která se může pochlubit i skromnou vizuální identitou! 

Podívejte se na

Další návrhy

Modrý toaletní papír

koupelny

e, f, g kuchyňky

kuchyně a jídelny

Showroom Aktion

pracovny

Apartmán ve stodole

koupelny