CIRKULÁRIUM: hračka, umělkyně, kavárna, nádraží a prostor

Abych neztratila (na mateřské) dech, přináším pět týdenních tipů na zajímavé věci kolem mě: 

 

A jako správná máma začnu s tipem na dřevěnou, vizuálně zajímavou, stavebnici Brikulo od Kutulu, která je určena dětem již od jednoho roku (dcero, těš se!). Nicméně poslouží dobře i malým školákům (a rodičům architektům), a to jako učební pomůcka geometrických tvarů a zlomků. 

 

Pak jsem konečně objevila mladou umělkyni Antonii Stanovou (rozhovor s ní na HarpersBazaar), jejíž dílo mají v kuchyni (!) moji oblíbení Taste of Prague. Studentka UMPRUM tvoří poetické malby plné klidu, lehkosti s esencí starých mistrů (můj subjektivní názor, milí kunsthistorici). Vidím její obrazy jako ideální téma do domácího útočiště – jakožto kontrast k vizuálnímu smogu tam venku a na Internetu a Instagramu!!!

 

V letošním prvním ročníku časopisu Dolce Vita, jehož předplatné vřele doporučuju, jsem byla mile překvapena netradiční realizací karlínské kavárny, pražírny a coworkinguGrounds od brněnského studia KOGAA. Prostor oplývá energizující červeno-oranžovou barvou, množstvím zelené vegetace nebo křesly East River od firmy Vitra.

 

A aby těch překvapení z Brna nebylo málo, byla jsem v příjemném šoku, že dva přední čeští architekti, Chybík+Krištof se s vervou pustili do rekonstrukce zbídačeného autobusového nádraží Zvonařka v Brně – natírají ho na bílo, mrkněte a dojeďte 🙂

 

A pokud Vás už nebaví být jen ve Vašem interiéru, doporučuji navštívit virtuální vilu, která je poseta svítidly od přední české sklárny Brokis. Vnímejte však nejen designová svítidla, ale také množství prostoru kolem. 

 

 

Hezký týden, Martina. 

autorka článku: Martina Vávrová, 

art desiger cirkumo

    Leave Your Comment Here