Problémy z ložnice
Podle zásad čínského učení Feng Shui je ložnice nejdůležitější místností v domácnosti. Způsob jak a kde spíme, a že spíme třetinu života, má zásadní vliv nejen na následující den, ale také na dlouhodobou životní energii.
Ložnice má být oázou regenerace a relaxace. Nedbale zařízená místnost ke spánku má pak negativní vliv nejen na náš spánek, ale také na náš partnerský život. Je to totiž právě prostor s postelí, kde se má kumulovat vášeň a romantika.
Zde je několik jednoduchých doporučení, co a jak zlepšit v dospěláckém / rodičovském útočišti a přivodit si svého života třeba trocha vášně:
1. Spánek, odpočinek, milování
Všechny ostatní činnosti, včetně čtení (!), mohou mít neblahé následky na spací návyky.
O jedení snad nemusí být ani řeč, protože kdo chce mít v posteli drobečky… Přípustná je jen sklenice s vodou na nočním stolku.
2. Umístění postele
Postel je základ zdravého života a vztahu, proto by měla být vyrobena z bytelného a nejlépe přírodního materiálu. V ideálním případě by měla být vyvýšená, aby pod ní mohla proudit energie.
Z postele by jste vždy měli vidět na dveře, aby nedocházelo k momentu překvapení. Zároveň by však postel neměla stát proti dveřím, protože je to tzv. “pohřební poloha”, kdy se neboštík odnáší nohama napřed.
3. Aby jste v ložnici nespali sami
Pokud toužíte žít v harmonickém páru, a páru vůbec, je třeba udržovat v ložnici dualitu. To znamená mít v ložnici vše dvakrát: noční stolky, lampičky, obrazy, sošky a i dva páry papučí.
Oba partneři by měli mít podobně velkou přístupovou cestu do peřin, aby jeden nepřelézal přes druhého, a tím se na něm stal závislým. Nemluvě pak o srovnatelném prostoru na spaní během noci…
4. Jas televizní obrazovky
Televize ani jiná zobrazovací zařízení, nemají kolem postele, co dělat! Nemusíte si přece tahat seriálové hrdiny nebo své telefonní kontakty do postele… Přičemž nejhorším celodenním zážitkem je usínání při hororech nebo zpravodajské čtyřiadvacítce.
Pokud člověk dlouhodobě usíná před rozzářenou obrazovkou, která navíc vydává nevyzpytatelné zvuky, zahrává si s chronickými spánkovými onemocněními!
5. Budiž světlo
S osvětlením v ložnici si můžete pěkně vyhrát: hra světel a stínů dokáže vykouzlit atraktivní atmosféru. Základem jsou pěkné lampičky s tlumeným světlem vedle postele. Další světla mohou být umístěna na komodách, zdech nebo na stojáncích. Intenzita světel však nemá být jako na letištní runwayi.
Při koupi osvětlení se snažte vyvarovat těm s modrým světlem, které mají dle výzkumů negativní vliv na klid očí, mysli a spánek vůbec.
6. Závěsy
Ano, dobrá hospodyňka může namítnout, že se v nich drží prach. Ale ta lepší ví, že díky nim vytvoří v místnosti dostatečnou intimitu a zútulní prostor lásky.
Závěsy se nemusí vždy zatahovat, protože je příjemné budit se s ranním sluncem. Ovšem při občasném marodění a regeneraci po bujaré noci, oba oceníte výhody blackoutů.
7. Z postele rovnou ke hvězdám
Ložnice je ložnice, nikoliv pracovna, ani skleník, natož posilovna. Dodržujte pravidla klidového režimu a budete se probouzet svěží a plní života!
Číňané věřím, že zatímco spíme, duše opouští naše tělo, aby obnovovala samu sebe mezi hvězdami na nebi. Z toho důvodu není také vhodné umísťovat proti posteli zrcadlo, protože samotná duše by mohla narazit na svůj odraz. A nakonec proč si hned ráno kazit den svým přirozeným zjevem 😉
autorka článku: Martina Vávrová,
Art Desiger cirkumo
Leave Your Comment Here